ETERNIITKATUS ON KAUAKESTEV JA STIILNE LAHENDUS SINU MAJALE

ETERNIITKATUS ON KAUAKESTEV JA STIILNE LAHENDUS SINU MAJALE

Eterniidi kasutamine Eestis on muljetavaldav, sest paljud katused 20. sajandi keskpaigast alates katab eterniit. Eterniit on olemuselt vastupidav ja peab meie kliimas hästi vastu, olgu selleks kuum suvepäike, tugevad vihmad või katust kattev paks lumekiht.
Kui kätte on jõudnud aeg, mil tuleb vahetada eterniit uue eterniidi vastu, siis saame olla abiks. Uus eterniit pakub stiilsemat lahendust, võimalust kombineerida vana rooviga, valikus on erinevas suurused katuseplaadid, 8 erinevat värvitooni ning hulgaliselt lisatarvikuid.
Lisaks on tänapäeva eterniit asbestivaba ning tervisele täiesti ohutu.

Kui otsus vahetada eterniit uue vastu, siis anname järgnevalt mõned head soovitused, mille abil leida omale sobiv lahendus.
Eramaja – tavaliselt katusepind vahemikus 100-400m2. Esiteks soovitaks veenduda, et katuse sarikad ja roovitis oleks normaalses seisus, et sinna peale plaadid kinnitada. Eterniidi alla soovitame panna aluskatte, mis kaitseb katuse konstruktsioone. Katuseharjal soovitame kasutada harjatihendit.
Sobivad eterniidi lahendused (saadaval 8 värvust): Eterniit Gotika (katab 0,4m2), Eterniit Villa (katab 0,65m2), Eterniit Klasika (katab 1,15m2). Viimasel paaril aastal on väga suureks lemmikuks muutunud Eterniit Gotika, mis oma visuaalsuses jätab kivikatuse mulje. Seda sarnasust on mõistnud paljud, kes selle plaadi kasuks otsustavad. Muidugi on paljud tuttavad Eterniit Villa tootega, mis varasemalt kandis nime Balti laine. Laineplaadi mõõdud on samad kui enne nimevahetust. Eterniit Villa on olnud läbi aegade eramajade omanike lemmikuid-eelistusi. Eterniit Gotika ja Villa laineplaatidel on tehases ette puuritud augud ja lõigatud nurgad. See tähendab seda, et roovi samm on vastavalt avadele ette antud, Gotika 460mm ja Villa 750mm. Töö läheb tänu sellele väga kiirelt, kinnituseks kasutatakse 6,0x100mm torx kruvisid.
Eterniit Gotika ja Villa laineplaadiga sobivad ideaalselt 2-osaline harjakate, mis on sama laiusega kui plaat. Servadeks (viiludeks saab panna S-Servakatte 1620mm ja harja otsad lahendatakse mõlemaga ühilduva harja otsakattega.
Lisaks 2-osalisele harjakattele on võimalik lahendada katusehari ka harjakiviga 625mm, harja otstes on harjakivi otsaplaadiga. Alternatiiv on ka lahendada katusehari ja viilud vastavalt harjapleki ja viiluplekiga (mõõduga 2000mm).
Kes soovib sellist keskmist lahendust, mis oleks soodne ja kataks korraga võimalikult optimaalse katusepinna, siis parim lahendus on eterniit Klasika, mis katab 1,15m2 plaadi kohta ja millel on tehases lõigatud nurgad. See plaat kaalub 18 kg ja seda on võimalik ka üksi paigaldada. Selle plaadiga saab kasutada harjakive 625mm või harjaplekki 2000mm. Viiludeks s-servakate või viiluplekk 2000mm. Kinnitamiseks kasutatakse puurotsaga kruvid 6,0x110mm.
Kui on vaja vahetada suuremad pinnad, siis võiks kaaluda Eterniit Agro laineplaati, mis katab 1,68m2 /plaat ja mis kaalub 25kg. Selle plaadi eelisteks on lõigatud nurgad ning see, et katusevahetus toimub kiirelt. Väga suurte pindade katmiseks ja ka seinte katmiseks kasutatakse eterniiti 2500×1130, mille plaadi kasulik pind on 2,46m2.

Eterniidi hinnapäring -MERBEST OÜ
Eterniidi hinnapäring – MERBEST OÜ. E-maili kasutame ainult sellel otstarbel, et Teile pakkumine saata.